Spędzamy coraz więcej czasu ze smartfonem, czy to dobrze?

Chyba nikogo już nie dziwi widok ludzi zapatrzonych w telefon. To naturalne, że coraz więcej czasu spędzamy ze smartfonem w dłoni i przeglądając różne strony internetowe. Wśród nich wiele czasu zajmuje scrollowanie w mediach społecznościowych. Dlaczego to takie wciągające?

Błyskawiczna komunikacja

Telefon pozwala nam poczuć się częścią świata. Za jego pośrednictwem można korzystać z mediów społecznościowych, które zapewniają sporo rozrywki. Facebook, to nie tylko posty, ale też zdjęcia, filmiki, gry i możliwość rozmawiania ze znajomymi. Oczywiście można z nimi rozmawiać też w sposób tradycyjny – smartfon to przecież wciąż telefon. Można więc wykorzystać go do tego, by czuć się blisko osób, które są daleko. Stąd też można śmiało powiedzieć, że korzystanie ze smartfona zmniejsza odległości pomiędzy ludźmi.

Rozrywka na wyciągnięcie ręki

Smartfon to także źródło niekończącej się rozrywki i praktyczne narzędzie. Można w nim znaleźć latarkę, mapy, przenośną encyklopedię, kalkulator czy aparat fotograficzny. Dzięki temu smartfon może być traktowany jako urządzenie wielofunkcyjne.

Czy to już uzależnienie?

Warto jednak wiedzieć, że używanie smartfona ma podstawową wadę – pochłania sporo czasu. Łatwo jest stracić rachubę czasu i spędzić go w sieci więcej niż początkowo planowano. Czasami może to też być przyczyną problemów z odróżnianiem rzeczywistości od wirtualnej rzeczywistości. Są osoby, które cierpią z powodu uzależnienia od telefonu albo do ciągłego dostępu do informacji. Te osoby odczuwają wyjątkowo silny stres wtedy, kiedy nie mają dostępu do internetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back To Top