Tablet i smartfon, konkurencja dla komputerów osobistych.

Smartfon jest to przenośne urządzenie, które służy nie tylko do wykonywania połączeń głosowych i przesyłania wiadomości SMS (ang. Short Message Service) tak jak potrafiły to klasyczne telefony komórkowe, ale też zastępuje wiele funkcji komputerów stacjonarnych i laptopów w tym: pozwoli w dogodnym miejscu sprawdzić pocztę e-mail, prowadzić wideo rozmowy, a nawet spełnia funkcję przenośnego centrum gier. Ponadto dzisiejsze smartfony zresztą, jak i tablety wyposażone są w wysokiej rozdzielczości aparaty fotograficzne. To wszystko sprawia, że zamiast jak jeszcze kilka lat temu siadać do laptopa czy komputera stacjonarnego, praktycznie wszystko możemy teraz zrobić właśnie na naszym mobilnym urządzeniu.

Tablet natomiast jest urządzeniem większym od smartfonu, sterowanie odbywa się tak samo, jak w przypadku telefonów tzn. za pomocą dotyku, jedną z największych zalet poza rozmiarem wyświetlanego obrazu jest stosunkowo niska waga i rozmiar pozwalający chowanie urządzenia do plecaka, torby, a nawet do damskiej torebki oraz większa wygoda w przypadku używania urządzenia do edycji tekstów np. programem Word, rozmiar wyświetlanej klawiatury na pewno podnosi komfort pracy z plikami tekstowymi.

Professional Financial Data Analysts Working in a Modern Monitoring Office with Live Analytics Feed on a Big Digital Screen. Monitoring Room with Finance Specialists Sit in Front of Computers.

Co prawda dalej oba urządzenia nie są w stanie zastąpić klasycznego komputera stacjonarnego lub laptopa, nadal to komputer osobisty jest najwygodniejszy do pracy z tekstem, edycją grafiki czy po prostu do gier komputerowych, które dzięki większemu ekranowi są jeszcze bardziej immersyjne.

Back To Top